Stogas

Kaip pasirinkti, kokia stogo danga Jums tiks geriausiai? Pradedam nuo stogo tipo. Stogas gali buti plokščias arba šlaitinis. Bet tai nėra vieninteliai stogo tipai. Atsiranda vis daugiau plokščių, vienšlaičių ar arkinių stogų.
Dauguma stogų yra šlaitiniai.   Stogo dydis ir forma, tai mūsų individualus pasirinkimas, priklausantis nuo mūsų skonio ir reikalavimų. Svarbiausia kad stogas pateisintų mūsų lūkesčius.

A. Plokščias stogas idealiai tinka nedideliems sklypams, kai svarbu yra, kad statybos užimtų kuo mažiau vietos arba tuo atveju, kai sklypas yra itin siauras ir pan. Plokšti stogai - elegantiškas naujoviškų architektūrinių formų derinys bei puiki apsauga nuo lietaus. Plokščias stogas turi daug privalumų: svarbiausias – tai paprasta konstrukcija bei funkcionalumas. Tokio stogo privalumas yra tas, kad jis nėra matomas, todėl nereikia stogo dangos derinti prie fasado. Būtent todėl, kai namo stogas yra plokščias, architektas turi visišką veiksmų laisvę.

B. Vienšlaitis stogas savo išvaizda primena plokščią stogą, tačiau yra priskiriamas prie šlaitinių stogų. Pagridinė šio tipo stogo versija, tai viena plokštuma, palenkta nedideliu kampu. Kažkada vienšlaičiai stogai buvo įrengiami tik virš priestatų ir žemės ūkio pastatų, kuriuose atskirtis tarp sienų yra maksimum 6 m. Šiandien tokio tipo stogai, panašiai kaip ir plokšti, yra naudojami dengti modernios architektūros pastatams. Vienšlaitį stogą galima sėkmingai sujungti ir su kito tipo stogais. Vienas jo privalumų yra tas, jog tokio stogo palėpė gali tapti naudojama erdve. Vienšlaitis stogas yra dengiamas tokiomis pačiomis medžiagomis, kaip ir visi šlaitiniai stogai.

Stogų tipai